HTML5 Kodlama

  • HTML5 Kodlama
  • HTML5 Kodlama

HTML5 , son yılların en popüler ve yüksek işlevsel yeni teknolojisi olan HTML5 kullanılarak yapılır. Tasarım dünyası hızla HTML5'e doğru kaymaktadır.

Hâla büyük bir hızla gelişmesini sürdüren HTML5 teknolojisi, bir çok cihaz tarafından destek görmektedir. Eski web tarayıcılarının yavaş yavaş tarih olmasıyla beraber, yeni versiyon tarayıcılar ve diğer mobil cihaz tarayıcıları bu teknolojiye büyük önem göstermekte, kullanıcı deneyiminin HTML5 ile çok daha üst düzeylere ulaşması umut edilmektedir. Ayrıca HTML5, bir çok yeni model cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve hatta akıllı televizyonlar da bile rahatlıkla kullanılıyor ve destekleniyor.

Bu denli geniş bir cihaz erişim kabiliyeti olan HTML5 ile yapılmış tasarımlar, projeniz için bu cihazlarda da doğrudan yer alma imkanı sunuyor. Tek bir arayüz ile binlerce mobil cihaz, TV, tabletler, cep telefonları ve PC tarayıcılarına uyum sağlamış oluyorsunuz. Bu sayede henüz yeni olan bazı pazarlarda önderlik yapma, daha az rekabet içerisinde olma imkanınız oluyor. Başarılı HTML5 tasarımlarla arama motorlarında da önem kazanmış olursunuz.

Video, fotoğraf, ses ve müzik gibi multimedya işlemlerini standartlaştıran ve JavaScript ile muazzam şekilde iç içe olarak yapılan bu teknoloji ile yapılmış arayüzler, bir çok özel efektleri, hareketli animasyonları, aynı safya içerisinde mouse hareketleri ile yapılan bir çok işlevi gerçekleştirebiliyorlar. Flash ve ActionScript kullanımının zorluğu ve Flash teknolojilerinin mobil cihazlar tarafından desteklenmemesi sebebiyle HTML5, Adobe Flash'ın yerini doldurmuş bir teknolojidir. Özellikle HTML5 Canvas teknolojisini kullanarak dinamik bir şekilde çeşitli vektörel/fonksiyonel çizimler, nesne hareketleri ve bu hareketlerin her anında kontrol ve veri işleyebilme kabiliyeti sayesinde, HTML5 teknolojisi özellikle browser oyunlarında önemli gelişmelere sahne olmuştur. Ayrılmaz bir diğer teknoloji olan CSS3 ile birlikte kullanıldığında çok iyi bir görsellik sunabilmektedir.

Siz de projelerinizde HTML5 kullanarak ileri teknolojik arayüzlere sahip olmak, bu teknolojinin verdiği avantajlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.