Firma Sitesi Yaptırmanın Önemi

Firma Sitesi kategorisinde 25/03/2013 tarihinde yazıldı.
  • Firma Sitesi Yaptırmanın Önemi

Firma sitesi günümüzde muazzam derecede önem arz etmektedir. Sektörü ne olursa olsun bir firma sitesinin o firmaya yaptığı katkılar oldukça büyüktür. Günümüzde internet, televizyonun dahi önüne geçmiş, hitap ettiği kitlesini kategorize edebilme imkanından ötürü, oldukça fazla talep bulan bir yapılanmadır...

Firma Sitesi Yaptırmanın Önemi

Kurumsal Web Sitesi

Firma sitesi günümüzde muazzam derecede önem arz etmektedir. Sektörü ne olursa olsun bir firma sitesinin o firmaya yaptığı katkılar oldukça büyüktür. Günümüzde internet, televizyonun dahi önüne geçmiş, hitap ettiği kitlesini kategorize edebilme imkanından ötürü, oldukça fazla talep bulan bir yapılanmadır. Büyük küçük herkese her işte, her aktivitede bir kaynak ve ve araç olan internet o kadar büyüktür ki, bu dev dünyada kaybolmamanız normal koşullarda mümkün değildir. Google, Yahoo, Yandex gibi arama motorları sayesinde istediğimizi internetten çekip çıkarabiliyor, seçtiğimiz sitede vakit geçirebiliyoruz. Fakat şu gerçeği belirtmek isteriz ki, normal bir internet kullanıcısı, internetin ancak %25'i kadarına ulaşabiliyor, bu dipsiz kuyuda boğulan %75gibi büyük bir kısmına ulaşılamıyor. Bu %75'lik kısmın her ne kadar fayda sağlayıp sağlamayacagı bilinmese de bu oran içindeki büyük bir bölümünün faydalı olabilecek bilgiler içerdiğine inanılmaktadır.

 

Peki firma sitenizin internette kaybolmaması için ne yapmalısınız?

Asıl sorun ve soru budur; internette kaybolmamak... Tıpkı sizin bu yazıya bir şekilde ulaştığınız ve bir fayda sağlayacağını düşündüğünüz için okuduğunuz gibi, sizin de firma sitenizde sağladığınız faydaları en iyi şekilde insanlara sunmanız gerekiyor. Sektörü ne olursa olsun bir firma sitesiinsanlara bir fayda sağlayan işin icrası için kurulur, kurulmalıdır. Web sitesini sadece bir isim veya bir prestij olarak görmemelisiniz! Bugün internet üzerinden edinilen faydanın değeri, dünya çapında yeri doldurulamaz büyüklüktedir.

 

Firma sitesi kurmanın faydaları nedir?

Firma sitesi kurmak, hem aktif müşterileniz ile her an iletişimde kalmak için, hem de yeni müşteri pörtföyü oluşturmak için önerilir. Bunu yanında firmanıza kattığı teknolojik altyapılar ve faydaları ve prestij meselesini de unutmamak gerekir. Hizmet sektöründe tüm hizmetlerinizi bir çırpıda telefondaki bir müşterinize anlatmanız mümkün değildir. Hele bir de ürün söktöründeyseniz, ürünlerinizin normal hayatta tanıtımı oldukça uğraştırıcı ve zor bir hal alacaktır; ayrıca maliyeti de olduka yüksek boyutlara ulaşacaktır. Fakat bir şirket sitesi ile hizmet ve ürün tanıtım ve pazarlamasında oldukça cuzi rakamlara yapabiliyor olmanız, fiziksel reklam giderlerinin ağırlaştığı günümüzde ciddi tasarrufetmenizi sağlayacaktır.

 

Bir firma sitem var ama verim alamıyorum

Nedeni çok basit, sağladığınız faydayı şirket sitenizde gerçekten insanlara sunabildiniz mi? Fayda şudur: şu anda bu yazıyı okuyarak ne kadar faydalı olduğunu düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız eğer, işte tam olarak yapmanız gereken budur. Kullanıcısına bilmediği veya yanlış bildiği, fikri olmadığı bir bilgiden bahsetmelisiniz.

Örneğin ürün satışı yapan bir firma, sitesinde bir ürünü tanıtırken tamamen ve sadece ürünün sektörüne özel teknik terimlerini ve teknik açıklamalarını barındırması, o şirketin internet üzerinden ancak zaten sektöre aşina olanların gelmesine sebep olacaktır. Yeni ve sektörden uzak binlerce müşteriyi kaybetmek, internet sitesinin firmaya asıl sağlayacağı muazzam faydaları direkt olarak elinin tersiyle itmektir. Düşünün ki bir elektrik malzemesi satıyorsunuz ve bu malzemeyi şu kelimelerle ifade ettiğinizi var sayalım: "120 V stabil DC Supplier". Bu ürünün ne olduğu hakkında bir fikriniz var mı? Eğer varsa zaten bu ürüne aşinasınızdır ve daha önce aldığınız yeri tercih edersiniz. Ama bir fikriniz yoksa ve aslında bu ürün bir "Elektrik akımı dengeleyici özelliği bulunan doğru akım kaynağı" ise?

Uzun yazmaktan çekinmeyin. Herkesin anlayacağı dilde ve gerçekten faydayı vurgulayın. Teknik terimleri yazmayın demiyoruz, ama teknik terimlerin yanında size artı sağlayacak, ürünün asıl faydalarını da ekleyin. Üşenmeyin, zor gelmemeli bu size. Aksi halde içine kapalı, kendi dünyasında ilerlemeye çalışan bir firma olursunuz, en azından internet aleminde böyle olur.

Firma sitesi ülkemizde zorunlu hale geldi bile. Umuyoruz ki siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için en iyi firma sitesi çözümlerini, sitenizi ve firmanızı internet dünyasında kaybolmaktan koruyacak tekniklerimiz sizler için faydalı olsun.

Bu makalemizde sizlere firma sitesi yaptırmanın önemi ve firmanızı ve sitenizi internet dünyasında kaybolmaktan nasıl koruyabileceğiniz hakkındateknik bir kaç detayı paylaştık.

Yorum yaz